Yüzdeki Kırışıklıklar İçin Bitkisel Çözüm

Yüzdeki Kırışıklıklar İçin Bitkisel Çözüm
Yüzdeki Kırışıklıklar İçin Bitkisel Çözüm

Cilt kırışıklıkları yüzde oluşan çizgiler veya lekelerdir.  Cilt esnekliğini muhafaza eden ve cildin genç kalmasını sağlayan sıvılardaki kolajen adlı proteinin eksilmesi/ azalması sonucu ciltlerde kırışıklıklar ve pürüzler meydana gelir. Teknolojinin artmasıyla beraber ciltlere yönelik birçok tıbbi müdahaleler yapılmaktadır. Ancak insanlığın varlığından beri yaşamını destekleyen binlerce bitkilerin içinde cilde de çok iyi gelen bitkiler vardır. Bu bitkilerin kullanılması sonucu doğal yollarla cildinizin genç kalmasını sağlayabilirsiniz.

Cilt Kırışıklıkların Sebebi Nedir?

Özellikle ultraviyole ışınları ve serbest radikaller cildin erken yaşlanmasına, ciltteki kolajen miktarının azalmasına neden olmaktadır. Yakıcı güneş ışınlarının yanı sıra çevre kirliliği ve aşırı sigara içilen ortamda bulunmak da ciltte kırışıklıklara ve lekelere neden olmaktadır.

Cildin yaşlanmasına veya kırışıklıkların oluşmasına sebep olan en büyük etkilerden biri de strestir. Ağır iş koşulları ve gündelik hayatın yoğunluğu vücutta metal yorgunluğuna akabinde ciltte tembellik sonucu kasların gerilmesine neden olmaktadır. Tembelleşen cilt hücreleri kolajen proteinin azalmasıyla beraber yüzde kırışıklıklara neden olmaktadır.

Bu kırışıklıklardan kurtulmak için doğal bitkisel yollara başvurmak gerekir. Özellikle bazı bitkiler vardır ki bunları düzenli kullanılması durumunda tıbbı müdahale kadar etkileyici çözümler gerçekleştirmektedir.

Cilt Kırışıkları İçin Doğal Bitkisel Çözüm Yolları

Hindistan cevizi yağı, antioksidan bakımından zengin olduğu için cildinizdeki erken yaşlanma sonucu oluşan serbest radikaller oluşumunu engeller.

Mısırlılar 5000 yıl önceden doğal kozmetik ürünü olan zeytinyağını buldular. Zeytin yağı bünyesinde A ve E vitaminlerini bulundurmaktadır. Antioksidan bakımında zengin olan zeytin yağı cildi nemlendirir ve kırışıklıklara karşı direnç göstermesini sağlar

Ballı Limon Suyu: Ballı limon suyu kolajen üretimini artırıp cilt hücrelerinin diri kalmasına yardımcı olur. Cildi temizler ve cilt hücrelerini besler.

Üzüm Çekirdeği: Kansızlığa çok faydalı olmakla beraber cilt atlarında iltihabın oluşmasını da engeller.

Yeşil Çay: Sıkça tüketilmesi sonucu ciltteki serbest radikallerden korunmasını sağlar.

Cadı Fındığı Bitkisi: vücuttaki metal yorgunluğuyla beraber vücut kaslarında tembellik oluşur. Bu tembellik neticesinde cilt kaslarında çökmeler oluşur. Bu çökmeler sonucu ise yüzde kırışıklıklar ve lekeler meydana gelir. Bu bitkinin düzenli tüketilmesi sonucu cilt kaslarındaki hücreler diri kalır ve böylece cildimizin diri kalmasına yardımcı olunur.

Havuç Tohum Yağı: Bazı bitkiler vardır tüketilmesi durumunda kişilerdeki stresi ve yorgunluğu alır. Havuç tohum yağı da cildi rahatlatıp zararlı güneş ışınlarından korur.

Aynısafa Bitkisi: özellikle güneş ışınlarına maruz kalan cildin korunmasını sağlar. Çevre kirliliği sonucu meydana gelen mikroplardan cildi korur.

Bugün bir iyilik yap, bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş :

BU YAZIYI OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

YORUMLAR

    Bu yazıya daha önce hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu sen yap!

Yorum yap

Geçersiz bir mail adresi girdiniz. Lütfen tüm zorunlu alanları doldurun. *